• روابط عمومی و امور آگهی ها : 03135544027
  • iranpour@presssimayeshahr.ir : ارتباط مستقیم با مدیر مسئول

روزنامه اقتصادی ، اجتماعی سیمای شهر

پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ August 18 , 2022
SIMAYESHAHR PRESS
33

وانت برقی هامر EV جنرال موتورز معرفی شد

  • ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
  • کد خبر : 36
بعد از سال‌ها انتظار، محصول جدید هامر با تحول در تمامی جوانب فنی و ظاهر عرضه می‌شود. جنرال موتورز برای این برند، یک وانت پیکاپ پهن‌پیکر با پیشرانه برقی طراحی کرده است که ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت دارد.

برند هامر در سال ۱۹۹۲ توسط یک شرکت مستقل به‌نام امریکن موتورز جنرال معرفی شد. هدف از عرضه عمومی هامر، ساخت یک شاسی‌بلند استاندارد جاده براساس خودرو نظامی هاموی (Humvee) بود که نهایتا از سال ۱۹۹۸ به فروش رسید. هم‌زمان با ظهور بحران اقتصادی و نگرانی‌های محیط زیستی برای خودروهای پرمصرف، عرضه هامر از سال ۲۰۰۹، بعد از تولید مدل‌های H1 و H2 و H3 متوفق شد. مالکیت برند هامر برای تولید خودروهای جاده‌ای نیز از سال ۱۹۹۸ دراختیار جنرال موتورز (GMC) است.

حدود یک سال پیش، تصمیم جنرال موتورز برای بازتولید محصولی از هامر، اطلاع‌رسانی شد. خیلی زود، غول خودروسازی امریکا اعلام کرد؛ هدف از فعالیت مجدد برند هامر، عرضه وانت تمام برقی در اندازه بزرگ است، به‌شکلی که یک محصول بی‌نظیر در سطح جهانی باشد. نسل جدید باتری‌های جنرال موتورز موسوم به آلتیوم در هامر برقی استفاده خواهد شد تا از فناوری، متفاوت از رقبا و دیگر محصولات شرکت سازنده تولید شد.

مشخصات فنی هامر EV شگفت‌انگیز و فراتر از انتظار هستند. سه موتور الکتریکی، مجموع قدرت هزار اسب‌بخار و گشتاور باورنکردنی ۱۵,۵۹۲ نیوتن‌متر تولید می‌کنند. عدد مربوط به گشتاور، احتمالا از چرخ‌ها گرفته شده است و میزان واقعی مربوط به موتورها نیست. سایت معتبر کار اند درایور (Car and Driver) گشتاور حقیقی هامر جدید، حدود ۱,۰۸۵ نیوتن‌متر خواهد بود.

یکی از جذاب‌ترین فناوری‌های ارائه شده برای هامر EV، شارژر DC ویژه با ولتاژ ۸۰۰ ولت است که با ۱۰ دقیقه اتصال، انرژی لازم برای حرکت تا مسافت ۱۶۰ کیلومتر فراهم کند. هنوز اطلاعات دقیقی از ظرفیت باتری و توانایی‌های آن منتشر نشده است اما، امکان رانندگی تا ۵۶۰ کیلومتر برای هامر EV قطعی خواهد بود. همچنین، سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمان ۳ ثانیه انجام خواهد شد که برای یک وانت پیکاپ پهن پیکر، فراتر از انتظار است.

آستانه قیمت هامر EV، برای تولید در پاییز سال ۲۰۲۲، معادل ۸۰ هزار دلار خواهد بود. نسخه‌های اولیه با امکانات ویژه، ۱۱۲ هزار دلار قیمت خواهند داشت.


کلید واژه ها : Humvee خودرو_نظامی_هاموی خودرو_نظامی


نظر دیگران

ارسال نظر